CLIP pro GSM/VOIP tarify

Dotazy k možnostem služby, telefonním číslům, kreditu, fakturaci a podobně.

CLIP pro GSM/VOIP tarify

Příspěvekod Tomáš » úte 29. říj 2013 9:03:35

Dobrý den,
přiznám se, že je pro mne trochu zklamáním oddělení GSM od VOIP v případě kombinovaných tarifů. Při přenosu čísla jsem předpokládal, že automaticky získám VOIP účet na Fayn SIP serveru se stejným číslem tak, aby bylo možné volat přes GSM nebo Internet pod stejným číslem. Pokud to není technicky možné, bylo by možné přidělit pro SIP „pevné“ číslo s aktivací CLIP s číslem na mobil. Tato služba je ale zpoplatněna, zřejmě z důvodu osobního ověření GSM čísla. V případě, že jde o GSM-Fayn číslo, ověření není nutné, vždyť správce čísla je právě Fayn. Chybí mi tedy možnost, kdy by se v uživatelském rozhraní, nastavení CLIP pro pevná čísla, objevilo i mé mobilní(FAYN) číslo a to bez nutnosti ověření, tedy zdarma, automaticky. Bude prosím někdy tato možnost do uživatelského rozhraní doplněna?

Pokud to není možné, velmi bych doporučoval, abyste doplnili do ceníků informaci, že kombinované tarify znamenají i nutnost používat dvě telefonní čísla: mobilní a internetové.

Předem díky za odpověď.
Tomáš

Re: CLIP pro GSM/VOIP tarify

Příspěvekod FrantaB » úte 26. lis 2013 15:49:53

Jsem stejného názoru. Aby v ceníku bylo nějak jasně upozorněno na to, že lidé budou muset zaplatit dalších 500Kč aby volání za VOIP ceny bylo možné.
Nebo uvažujete, že tento poplatek zrušíte? ...stačí se inspirovat u konkurence ;)
FrantaB

Příspěvekod Lukáš Honek » pon 20. led 2014 14:42:36

Volání za VoIP ceny je možné okamžitě po aktivaci účtu z přiděleného čísla pevné linky (VoIP). Pouze je zpoplatněno maskování tohoto pevného čísla za číslo mobilní. Nicméně kdokoli má o mobilní CLIP opravdu zájem, může nám napsat na obchod@fayn.cz a my mu zkusíme vyjít s cenou vstříc.
Lukáš Honek

Příspěvekod vitar » úte 11. bře 2014 20:54:30

Také hledám nového/nové poskytovatele telekomunikačních služeb a možnost dovolat se mi standardním GSM způsobem na mé běžné mobilní číslo (například pokud mi to někdo nezvedne a chce volat/odpovídat na zmeškaný hovor) a otázka CLIPu na mobilní číslo v případě volby kombinovaného tarifu FAYN je pro mne zásadní otázkou. Asi nebudu jediný, kdo o tom takto uvažuje.

Myslím, že už z "náborových" důvodů by stálo za zvážení poskytnout tuto praktickou službu automaticky při přechodu na vaše kombinované tarify, nikoliv jen stylem "napište nám, uděláme Vám cenu".

Tento můj post můžete považovat za takovou žádost o "nabídku ceny CLIP na mobilní telefonní číslo v rámci kombinovaného tarifu", aby se mi lépe rozhodovalo, komu budu za tyto služby od příštího měsíce platit ;)
vitar

Příspěvekod Hooonza » čtv 27. bře 2014 21:56:01

Mobilní CLIP je normálně v nabídce Faynu: http://www.fayn.cz/telefony/mobilni-clip/ .
Pokud jde o cenu, je ovšem zcela bez šance proti konkurenci...
http://www.telefonujeme.cz/viewtopic.php?t=7567&start=0
Hooonza

Příspěvekod Marvin » čtv 18. zář 2014 14:43:02

Jak dlouho trvá zprovoznění CLIP na VOIP čísle?
Žádost jsem odeslal 1.9.2014 fakturu za zprovoznění zaplatil 8.9.2014 dotaz kde to vázne jsem odeslal 16.9.2014.
Dnes je 18.9.2014 a služba asi není zapnuta. V boxu nastavení služby aby se prase vyznalo, a na dotaz mi odpověděl robot.
Takže se ptám: Je to normální a mám čekat až se někdo probere?
Nebo na to prostě serou?
Marvin

Příspěvekod Lukáš Honek » čtv 18. zář 2014 15:00:15

Zprovoznění mobilního CLIPu opravdu trvá delší dobu, protože se povoluje ještě na trase mimo naše systémy pro každé číslo. Váš případ zaurgujeme.
Lukáš Honek

Příspěvekod Marvin » pát 19. zář 2014 11:12:30

Dobře, děkuji za info. Klidně počkám jak dlouho bude potřeba, ono to nijak zvlášť nespěchá ale deptá mne když se nic neděje a nikdo na nic nereaguje.
Je docela smutný dožadovat se informací veřejně v diskusním foru, v každým případě je pěkné, že alespoň tady se lze někoho dovolat.
Přeji pěkný den.
Marvin

Příspěvekod zsobotova » stř 27. kvě 2015 15:22:53

Dobrý den,

ráda bych se zeptala - pokud si k VOIP linkám od FAYN pořídíme mobilní CLIP a někdo nám na zmeškaný hovor zavolá zpět, kam se vlastně dovolá? Tj. bude mi vyzvánět mobil, jehož číslem je VOIP linka maskovaná, nebo původní linka? Potřebuji totiž, aby se nám hovory z našeho call centra zobrazovaly jako z mobilního čísla, ale zároveň pokud nám někdo zavolá zpět, aby se dovolal opět do call centra. Funguje to tak?

Díky,

Z.S.
zsobotova

Příspěvekod Návštěvník » úte 09. čer 2015 13:19:11

Dobrý den, tak to nefunguje. Zákazník volá zpět na číslo mobilní, kterým se maskujete. Ale pokud by bylo ono mobilní číslo u FAYNu, tak si jej můžete přesměrovat třeba na pevnou - což ale zaplatíte minutovou sazbou.
Návštěvník

Další

Zpět na Vše o službě