Fayn mobilní tarify

Dotazy k možnostem služby, telefonním číslům, kreditu, fakturaci a podobně.

Re: Fayn mobilní tarify

Příspěvekod root » čtv 12. zář 2013 14:32:07

Dobrý den,

ve vašich FAQ je:
"Mohu telefonovat střídavě s různými koncovými zařízeními (VoIP telefon, mobilní telefon, apod.) s jedním telefonním číslem?
Ano, můžete. Telefonní číslo není žádným způsobem vázáno na konkrétní koncové zařízení."
"Mám více telefonních linek a nelze provést více jak jeden odchozí hovor.
Každý učet má po aktivaci povolen pouze jeden odchozí hovor. Pokud chcete více současných odchozích hovorů, napište nám na adresu: pomoc@fayn.cz"

Jsem váš stávající zákazník, mám VoIP číslo ve tvaru "pevné linky" 37X XXX XXX.
To doposud používám pro analogový telefon přes VoIP bránu a k němu mám jeden z vašich "původních" VoIP tarifů, který už dnes nenabízíte.

1) Mohu si k tomuto číslu objednat GSM tarif (např. TOP)?
2) Co se stane s dosavadním VoIP tarifem? Zůstane přiřazen k voláním přes moji VoIP bránu, nebo se změní (např. na TOP)?
3) Dostanu novou SIM kartu do mobilního telefonu?
4) Budu-li volat z mobilního telefonu na jiné mobilní číslo, zobrazí se volanému moje číslo 37X XXX XXX?
5) Mohu volat z mého mobilního telefonu na moje číslo 37X XXX XXX a bude zvonit telefon připojený na moji VoIP bránu?
6) Bude-li volat někdo "cizí" na moje 37X XXX XXX, budou zvonit současně můj mobil i telefon na VoIP bráně?
7) Platí, že začnu-li volat z telefonu na mojí VoIP bráně, nebudu pak moci po dobu hovoru začít volat z mého mobilu?
8) Budou v případě ad 7) blokovány i příchozí hovory, nebo se někdo "cizí" dovolá přes moje číslo 37X XXX XXX na můj mobil, který v té chvíli fyzicky nebude obsazen?
9) Budu-li volat z telefonu na mojí VoIP bráně na jiné FAYN číslo se stejnou kombinací účtů/čísla/telefonů jako já, jak poznám, že hovor se spojil přes internet nebo přes GSM, podle toho který telefon volaný zvedne?

Děkuji za odpovědi.
root

Příspěvekod Martin » pát 27. zář 2013 10:23:03

Dobry den, zvazuji prechod k Vam, ale zajima me jedna vec. Kdybych chtel po nejake dobe od Vas odchazet k jinemu operatorovi, jak dlouha je vypovedni lhuta, za jak dlouho mobilni cislo uvolnite a jakym zpusobem se podava vypoved popripade jak od vas odrzim CVOP. Diky
Martin

Příspěvekod bm0 » čtv 10. říj 2013 15:49:34

Dobrý den,

mám následující dotazy:

1/ Jaka je tarifikace příchozích hovorů na SIM kartu FAYN ze SIM Vodafone? Jako volani do vlastní sítě nebo mimo?
2/ Do jakých sítí lze volné minuty u tarifu FAYN TOP využít? lze je využít i na volání na VOIP čísla (geografická i nomadická)?
3/ Za kolik dní po obdržení SIM od FAYN proběhne portace tel. čísla?
4/ Jelikož budu chtít službu hradit přes inkaso, bude mi aktivovaná až obdržíte mnou podepsanou smlouvu, jakmile obdržím SIM kartu nebo až proběhne portace?
5/ Když bude služba aktivovaná v průběhu kalendářního měsíce, budu platit poměrnou část tarifu nebo budu muset mít minimální plnění 121Kč?
6/ Lze v samoobsluze vidět aktuální stav volných minut nebo provolané částky? Lze nastavit limity volání?

Dekuji za zodpovězení!
bm0

Příspěvekod Harvanek » pon 14. říj 2013 16:59:35

Dobrý den,
jen bych Vám chtěl poradit, abyste ještě důkladně zvážil platbu přez inkaso, neboť já jsem dnes obdržel fakturu a nestačil jsem se divit. Ale popořadě:
1. Vodafone bere Fayn jako cizí síť (ptal jsem se u Vodafone)
2. Volné minuty jsou jen na mobilní volání. VOIP je na faktuře zvlášť.
3. V mém případě jsem portoval dvě čísla a jedna portace proběhla 2.9. a druhá 3.9. Sim karty jsem obdržel 4.9., čili jsem dva dny koukal na nefunkční telefon :-)
4. a 5. Mno a je to tady :-). Ja jsem si vymyslel platbu na fakturu. Službu jsem objednával nekdy koncem srpna, ale první odeslana smlouva byla špatně (ve svém už zřizeném Fayn účtu jsem si obědnal portaci ještě jednoho čisla, ale smlouva už byla odeslána původní, čili ta opravená mi byla mailem poslaná 3.9. a já ji následující den odeslal zpět. Ve FAQ se lze dočist, že pokud zřídíte službu v přůběhu měsíce, tak se Vám volné minuty nepřidělí, ale budete tarifikován dle cen přislušného tarifu za to, co provoláte. Mě byl samozřejmě hned začatkem září odečtěn paušal 179, a pak po nekonečném telefonování psaní si s podporou mi byl zase vrácen a byl jsem ujištěn, že budu platit, jen to co provolám. Proto jsem také hojně využival VOIP, protože jsem jak doma, tak i v práci na WIFI a volné minuty jsem přece neměl. Nebo jsem si to alespoň myslel. No a dneska jsem obržel fakturu, kde mi byl napálkován nejenom paušál za září, ale DOKONCE paušál za srpen!!!! A samozrejmě ty provolané minuty přez VOIP také!!! Čili zítra se opět chystám na velké psaní a telefonování a upřímně řečeno, už mě tento šlendryán přestává bavit!
6. Vydět to tam je, ale jestli to lze nastavit, to nevim.

Přeji hodně štěstí a hlavně bděte :-)
Harvanek

Příspěvekod Kousek » pon 14. říj 2013 18:25:00

Další problém...
O víkend jsem byl od cca 11h do cca 15:30 za hranicemi - v Německu. A co se nestalo, SIMkarta se odmítla v roamingu přihlásit do jakékoliv sítě.
A co víc, po návratu do ČR mi přišla v 17:54 SMS, která byla odeslána dopoledne. Prodleva mezi návratem do ČR a příchozí SMS byla cca 2h.
Sorry, ale takovýhle fungování GSM služeb je pěkně na baterky.
Kousek

Příspěvekod harvanek » pát 18. říj 2013 13:06:07

Tak reklamace byla nakonec vyřízena k moji spokojenosti.
harvanek

Příspěvekod Lukáš Honek » stř 23. říj 2013 15:04:57

K tarifům TOP, MEDIUM a BASIC lze libovolně dokupovat mobilní internet (80 Kč/150 MB/měsíc) formou opakujícího se měsíčního balíčku (až do Vašeho odvolání). Po vyčerpání dat lze případně dokoupit balíček další.
Lukáš Honek

Příspěvekod Kousek » pát 06. pro 2013 7:55:44

Lukáš píše:Dobrý den,
lze mít pod jedním účtem více mobilních telefoních čísel a jedné pevné/VOIP číslo(třeba i přenesených od jiných operátorů)? Čerpají pak tyto mobilní čísla a VOIP číslo společný kredit? Díky za info.

LS

Ano lze, mám to tak už pár měsíců. Dvě VoIP čísla + jedno GSM basic jsou pod jedním identifikátorem a mají společný kredit. V klientské zóně je to všechno pěkně přehledně vidět. Jak výpis hovorů, tak nastavení gsm i voip.
Kousek

Příspěvekod Návštěvník » úte 07. led 2014 22:04:35

Lukáš Honek píše:K tarifům TOP, MEDIUM a BASIC lze libovolně dokupovat mobilní internet (80 Kč/150 MB/měsíc) formou opakujícího se měsíčního balíčku (až do Vašeho odvolání). Po vyčerpání dat lze případně dokoupit balíček další.

Prosím, pokud data vyčerpám před koncem měsíčního období na cestách mimo pracovní dobu, budou data dostupná alespoň sníženou rychlostí? Popř. lze nějak automatizovat doplacení dat po jejich vyčerpání? Jde mi o to, aby člověk nezůstal úplně bez dat, dokupování chvilku trvá... U O2 i T-Mobile je po vyčerpání předplacených dat snížena rychlost tuším EDGE, ale data alespoň nouzově fungují.
Díky, zvažuji přestup k Faynu s mobilem, Voip už používám...
Návštěvník

Příspěvekod Ryben » čtv 10. črc 2014 9:39:46

Dobrý den,

rád bych se informoval, zda Fayn v dohledné době uvažuje o zavedení nějakého tarifu pro "psavce". Třeba takový Medium tarif naruby - 25 minut a 50 sms - by byl ideální...

Děkuji
Ryben

PředchozíDalší

Zpět na Vše o službě